Skarżyski Klub Seniora – III edycja

Od 01.06.2017 do 30.09.2017 Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” w partnerstwie z MOPS w Skarżysku-Kamiennej realizowało projekt Skarżyski Klub Seniora. Projekt finansowany był przez TESCO w ramach II edycji programu „Decydujesz pomagamy”. Celem projektu była poprawa jakości życia osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych. W ramach projektu uczestnicy brali udział: – w zajęciach rekreacyjno – usprawniających – mieli okazję teoretycznie i praktycznie nauczyć się prawidłowej techniki marszu Nordic Walking, oraz wykorzystać ją podczas spacerów z trenerem,
-w warsztacie rękodzielniczym – własnoręcznie pod okiem instruktorów wykonywali biżuterię ,ozdoby z filcu, wiązanki ze sztucznych kwiatów, ozdoby na szydełku oraz przedmioty użytkowe z wykorzystaniem techniki decoupage,
– w warsztacie z psychologiem z zakresu komunikacji interpersonalnej i integracji. W formie pogadanek i zabawy uczestnicy zapoznawali się z prawami rządzącymi zjawiskami psychicznymi oraz zachowaniami człowieka, poszerzyli swoją wiedzę z tego zakresu aby łatwiej zrozumieć siebie i wzajemne relacje międzyludzkie.
– w warsztacie informatycznym – nabywali i poszerzali umiejętności korzystania z komputera, internetu oraz obsługi urządzeń elektronicznych
– w wycieczce integracyjnej do Parku Miniatur w Krajnie oraz do Św. Katarzyny gdzie zwiedzili zabytkowy Klasztor oraz Muzeum Minerałów.
Ponadto w ramach projektu mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniach tematycznych:
– z policją/dzielnicowym, którzy poruszali temat zagrożeń jakie mogą napotkać ludzie starsi – min. rabunki, wyłudzenia,
– z lekarzem na temat profilaktyki zdrowotnej, profilaktyki chorób krążenia, zagrożenia chorobami neurologicznymi, zdrowej diety, promocji zdrowego trybu życia
– z pracownikiem socjalnym.
-Dodatkową atrakcją były zajęcia w Akademii Holistycznej, spotkania z trenerem i pogadanka na temat wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia osób starszych.
Odbyły się też spotkania na których wymieniano doświadczenia, przepisy kulinarne, dyskutowano lub przyrządzono z zaproponowanych projektów przepyszne sałatki. Na zakończenie projektu 30 września grupa seniorów wzięła udział w Powiatowym Marszobiegu Jesiennym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kam. Impreza zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku nad zalewem Bernatka.
Po zakończeniu projektu grupa wyraziła chęć kontynuowania spotkań, które raz w tygodniu odbywają się w Klubie Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skarżysku–Kamiennej.
Niezmiernie nam miło poinformować, że złożyliśmy kontynuację projektu „Skarżyski Klub Seniora” organizowany w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy” przez TESCO POLSKA.
Na „Skarżyski Klub Seniora” można oddawać głosy w sklepach:
• Skarżysko–Kamienna, ul. Piłsudskiego 36,
• Skarżysko-Kamienna, ul. Spółdzielcza 32,
• Suchedniów, ul. Zagórska 1a.
Zachęcamy do głosowania na nasz projekt. Dziękujemy.

Komentowanie jest wyłączone.